אודות ימין סעד

"ימין סעד" היא עמותת סיוע רפואי לחולים ובני משפחותיהם, ומכלול פעילותה הרחב במרוצת השנים מיצבו את נוכחותה כגוף הבולט והמוביל בליווי חולים וייעוץ רפואי בבתי החולים בצפון הארץ. מאז הקמת העמותה בשנת 2002, היא מושיטה סיוע לאלפים שנעזרו בה לצורך ציוד רפואי, ייעוץ וליווי, ובעיקר יד ולב שתמיד נמצאים לצידם ברגעים הקשים ביותר.

מקומץ מתנדבים וחזון פורץ דרך, הפכה "ימין סעד" לכתובת ראשונה לחולים ובני משפחותיהם, כאשר המוטו "לימינך, מכל הלב" מקבל אינספור צורות ודרכים, אשר כולם נועדו להקל ולעזור במצבים בריאותיים קשים ומורכבים. לצד היותה של העמותה מרכז הפניה וייעוץ רחב היקף אשר עליו נשענים הפונים בכדי לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, היא חרטה על דגלה השקעה מיוחדת בתחום החיזוק הנפשי, הדרוש במיוחד בהתמודדות האדירה של החולים ובני המשפחות שעימם. מעבר לניסיון ארוך השנים והידע המקצועי המתורגם לליווי צמוד והפניה מיטבית לכל חולה ופניה, העמותה נחשבת לפורצת דרך בהשקעתה לטובת החולים ותחושתם האישית, בדגש על ילדים חולים ובני המשפחה השותפים לקושי ולסבל. 

תפיסה זאת עומדת בבסיס הפעולות הרבות לרווחת החולים, ביניהם מחנות נופש מושקעים ואטרקטיביים, המשכיחים לזמן קצר את המכאוב והסבל מהילדים החולים. הנוכחות במחלקות הביאה גם להבנה כי המוטיבציה האישית להחלים ושמחת החיים הדרושה בפרט במצבים אלו, אינן יכולות להמתין רק למחנות הנופש השנתיים ולימי הכיף המאורגנים מידי כמה שבועות, וכך יצאו לדרך מיזמי הגשמת משאלות, מסיבות ימי הולדת לחולים, וניתנה צמודה של כל מה שיכול להעלות חיוך ותקווה בלבבות. לצד זאת, מתנדבי ימין סעד מסייעים במשמרות ליד מיטת החולים, ומקלים על בני המשפחה בזקוקים למנוחה. 

עם 170 מתנדבים ומתנדבות ועם כוח אדם מסור וחדור מטרה, "ימין סעד" יצרה מהפכה במושגי ההשקעה בילדים חולים, כאשר שפע הפעילויות עבורם מספקים אינספור חיוכים ורגעי עוצמה, שמכוחם מונעים גלגלי החסד המתרחבים כל העת, ביניהם: הגדלת מאגר אביזרי הציוד הרפואי המושאלים לכל פונה, פריסת מענה ההתנדבות לשהייה ליד חולים בבתי חולים נוספים, ובעיקר: נוכחות ולב שנכון לכל מענה ומשאלה בכל מקום וזמן.

מרכז העמותה החדש נחנך בקיץ 2021 ברח' ארלוזרוב בחיפה, וממנו מנווטת הפעילות הרבה בכל אזור הצפון. עם עשרים שנות היכרות מעמיקה עם מגוון אופני הצורך, הסיוע, והיכולת של עמידה לימין כל חולה מכל הלב, פעילות "ימין סעד" מתפתחת ומתרחבת כל העת, כדי לתת מענה, תקווה וריפוי לכל מי שמחכה לנו.

דילוג לתוכן