אגודת ימין סעד מסייעת לחולים ולמשפחתם
העוסקים במלאכת קודש זו הם מתנדבים הנותנים
את כל מרצם וזמנם על מנת להפוך את הרגעים
הקשים ליותר נעימים.

אודות העמותה

אגודת "ימין סעד" נוסדה

אגודת "ימין סעד" נוסדה בעיר חיפה בשנת 2001, כעמותה רשומה הפועלת ללא כוונות רווח. מתוך מטרה להקל מעל החולים ובני משפחותיהם הנאלצים להתמודד עם מחלות קשות הדורשות אשפוזים ממושכים ומסכת טיפולים מתישה. חוסר הוודאות לגבי ההליך הטיפולי, הסיכויים והסיכונים לצד הקושי היומיומי, הטכני וחוסר היכולת לתפקד בו זמנית במספר חזיתות: הן בבית - עם בני המשפחה הנותרים, הן בבית החולים - מול החולה והצוות הרפואי, והן בעבודה - מערימים בפני החולים ובני משפחותיהם קשיים עצומים המאיימים להפילם אל זרועות הייאוש והדכדוך ולהעצים את ממדי המשבר. 

 


במטרה מוצהרת לעזור לכל אותם חולים, לעמוד לימינם, לסעוד אותם, לתמוך בהם. לכוון אותם, לעודד אותם ולהושיט יד וכתף תומכת כדי לסייע להם להתגבר על נחשול החיים הסוער. מגרעין היסוד צמח ועלה מפעל חיים, אשר מתנדבים ומתנדבות רבים, מכל שכבות הציבור, מכל קשת המגזרים של האוכלוסייה בישראל נוטלים בו חלק פעיל, מתוך מסירות נפש, חום אנושי, לב שופע נתינה ואהבת אדם שאין לה שיעור. כיום חולשת האגודה על תחומי סיוע ועזרה רבים ביותר, ועוד היד נטויה. הצרכים המגוונים והמשתנים של החולים ומלוויהם מעמידים אותה בפני אתגרים חדשים מידי יום, ומנהליה אינם נרתעים מיוזמות נוספות וממאמצים בלתי פוסקים לתת מענה לכל הפונים. למותר לציין, כי האגודה פועלת על בסיס התנדבותי בלבד. היא אינה מתוקצבת כלל מגורמים ממשלתיים או עירוניים, ומקור הכנסותיה - מתרומות של אנשים נדיבי לב, שנעזרו על ידי האגודה בעבר או שמכירים ומוקירים את פועלה הכביר והעשייה הגדולה שלה למען הכלל.

מטרות האגודה:
סיוע ועזרה לחולים ולבני משפחותיהם תוך התחשבות בצרכיהם הייחודיים.
 
ארגון פעילויות וימי כיף לילדים חולים, מתוך אמונה, כי מוראל גבוה והרגשה כללית של שמחה ותקווה, הם חלק בלתי נפרד מתהליך ההחלמה.

 מתן מענה אנושי ואישי לפניות מצוקה והטיית אוזן קשבת לכל קריאה לעזרה המגיעה אל מוקד האגודה.
 
ייזום והקמת פרויקטים בשיתוף הקהילה וגורמים התנדבותיים בתוכה לרווחת מוגבלים, קשישים וגלמודים.

החזון שלנו:
מתוך ראיית המצב בשטח, אנו יודעים, כי עוד עבודה רבה לפנינו, והמציאות העגומה שבה נתקלים חולים ובני משפחותיהם מחייבת אותנו להמשיך ולפעול ביתר שאת וביתר עוז כדי לתת מענה אנושי מיידי לכל פונה.

אגודת "ימין סעד" שואפת להוסיף בעתיד נדבכים של עשייה להרחיב את פעילותה בכל תחום אפשרי, כדי שתוכל לעמוד לימין הזקוקים לעזרה עד להחלמתם המלאה, ולא תותיר אף קריאה ללא מענה!  

דף הבית  |  אודות העמותה  |  פעילויות  |  שרותים  |  גלריית תמונות