אגודת ימין סעד מסייעת לחולים ולמשפחתם
העוסקים במלאכת קודש זו הם מתנדבים הנותנים
את כל מרצם וזמנם על מנת להפוך את הרגעים
הקשים ליותר נעימים.

סיפורים
בחזרה הביתה


חזרה הביתה - עם אגודת "ימין סעד"

הוא רק הספיק לשמוע את הפיצוץ האדיר, לראות את הבזקי האור המסנוורים, ואז, התערפל פתאום הכל לנגד עיניו, והוא שקע בעילפון עמוק.

בשעת הפיגוע החבלני היה מ. קרוב יוותר למוקד הסכנה. הוא לא הבחין ברימון שנזרק לעברו, ועל אף שירה אל הכיוון הנכון, הוא לא הצליח לחמוק מבעוד מועד מזירת האסון, ושילם על כך מחיר כבד, כבד מאד...

במשך שלוש שבועות שכב סרן מ. נטול הכרה, כשהרופאים אומרים נואש לחייו. לבני משפחתו המודאגים שעמדו מיואשים ליד מיטתו, הודיעו הרופאים בכאב,  כי "גם אם יקרה נס, ומ. יחזור לחיים, הוא יהיה מוגבל מאד, כי הידיים ניזוקו באורח קשה ביותר".

הנס קרה - אבל גם  התחזית הקודרת...

לאחר שלוש שבועות מ. פקח את עיניו. לפניו עמדה תקופת התאוששות ארוכה ומתישה. תרגילי פיזיותרפיה קשים ומפרכים שעבר מבוקר עד ערב גזלו את כוחותיו, אך הוא לא אמר נואש.

שלושה חודשים ויותר עשה סרן מ. בין כתלי בית החולים. הוא עדיין היה מוגבל אבל חל שיפור ניכר במצבו.

כשהחל לדבר עם רופאיו על שחרור, נדו לו ברחמים ואמרו לו: ראה, כדי לחזור הביתה אתה צריך מכשיר c.p.m. כף היד והאצבעות, שקשה מאד להשיגו בארץ. מכשיר זה חיוני ביותר כדי להשיב את היד הימנית לתפקוד, ולו חלקי בלבד. ללא מכשיר זה, לא תוכל להשתחרר, ואנו נאלץ לדחות את השחרור עד למועד שבו תרגיש כשיר יותר.

סרן מ. שכבר קצה נפשו בשהייה הממושכת במקום זה, החליט לפנות לעזרת "ימין סעד", "אם לא יועיל, לא יזיק. יש להם יותר נסיון ממני, יותר קשרים ממני, ו... מלאי בלתי מוגבל של נכונות ורצון טוב לעזור לאחרים".

תוך 24 שעות מאז התקבלה פנייתו של מ. במוקד האגודה - הוא קיבל טלפון חזרה: "יש את מכשיר התמיכה. הודע לרופאיך שאתה יכול להשתחרר". בפנים קורנות מאושר עשה מ. את דרכו הביתה. מכשיר התמיכה ליד הובא עד לדלת ביתו על ידי מתנדבים מיומנים של אגודת "ימין סעד" אשר הסבירו לו בסבלנות רבה כיצד להפעיל את המכשיר, איך להשתמש בו ובאיזה אופן לנצל את הפונקציות השונות והמשוכללות שנועדו לעזור לו. כך התאפשרה תקופת שיקום מואצת ובטוחה של מ. בין כתלי הבית עד... עד שהוא חזר לחיים ולתפקוד מלא!

 

דף הבית  |  אודות העמותה  |  פעילויות  |  שרותים  |  גלריית תמונות